Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Petra Karičková

Petra Karičková

Petra Karičková

    Meno : Petra

    Prezívka : „Peťulka“

    Priezvisko: Karičková

    Dátum narodenia :  1.11.1976

    Bydlisko ( mesto) : Košice - okolie

 

Moje začiatky s motoristickým športom

        S motošportom som sa začala stretávať už ako dieťa, pretože som vyrastala v pretekárskej rodine. Môj otec, Mário Grumich, preteká viac ako 40 rokov a stal sa viackrát vicemajstrom SR v pretekoch do vrchu na svojom vozidle ŠKODA 120S RALLY. Rovnako sa aj môj brat Miroslav venoval pretekaniu v rally a stal sa majstrom ČSR.  Motošportu som sa začala aktívne venovať až neskôr a teraz to budú 2 roky mojej pretekárskej kariéry. K samotnej „bráne motošportu“ ma priviedol môj manžel Marek, ktorý ma podporuje na každom kroku a vo všetkom mi pomáha. Dôvodov, pre ktoré som sa rozhodla pretekať, je niekoľko. Najviac zo všetkého ma na motošporte priťahuje adrenalín a rýchlosť, ale aj výzvy, aké motošport ponúka, vždy nové ciele, možnosti prekonať samú seba a dosiahnuť svoje hranice ktoré som donedávna nepoznala.

Moja kariéra v motoristickom športe

            Prvýkrát som štartovala na pretekoch ako jazdec v Šaci (Košice – okolie) na mojom vozidle BMW E30 spolu s mojim manželom Marekom na jeseň v roku 2013. Pocity po týchto pretekoch boli neopísateľné a ja som vedela, že je to „ to pravé orechové“ pre mňa. Hneď na jar v roku 2014 som štartovala prvý pretek seriálu MTE CUP 2014 v Cesticiach, kde som získala 3.miesto medzi ženami. V rámci seriálu MTE CUP 2014 som sa zúčastnila viacerých pretekov a dosiahla som titul 2.vicemajstra za rok 2014. No mojim doteraz najväčším úspechom je získanie titulu MSR v automobilovom slalome, ktorý sa chystám obhájiť aj v nasledujúcich rokoch. Vyššie spomenutým pretekom však predchádza zopár jázd zručností a pretekov na vozidle BMW 3, ktoré predstavujú úplne začiatky mojej kariéry v motošporte. 

Môj najväčší úspech v slalome, prípadne v automobilovom športe / Najväčšie potešenie

            Za môj najvydarenejší úspech považujem preteky v slalome na Seleške v roku 2014, kde som okrem dosiahnutia titulu MSR dosiahla veľmi veľký úspech aj v inej kategórii (kategórii zadných náhonov) a postavila som sa na stupienok víťazov vedľa elitných pretekárov (čo som na začiatku vôbec nepredpokladala J ). Rovnakým prekvapením bolo pre mňa umiestnenie na 1.ročníku GYMKHANY SHOW v Komárovciach, kde som sa umiestnila na 3.mieste v kategórii S2. Avšak každé podujatie, ktorého som sa doteraz zúčastnila, bolo pre mňa veľkým úspechom. Ako mi hovorí na každých pretekoch môj manžel že „preteky končia v cieli“, tak najväčšou cenou pre mňa je každé prekročenie cieľovej čiary bez ohľadu na to, na ktorom mieste sa umiestnim.

Hodnotenie uplynulej sezóny

            Sezóna 2014 bola moja prvá a kompletná sezóna, ktorej som sa zúčastnila. Túto sezónu môžem hodnotiť veľmi pozitívne, keďže som už hneď na úvod roka dosiahla významné výsledky, ktoré boli každým pretekom lepšie a lepšie. Sezóna 2014 bola zároveň pre mňa veľkou školou do života pretekára a považujem ju za veľmi prínosnú z hľadiska zručnosti a techniky jazdenia.

Vyhliadky a plány na ďalšiu sezónu

            Mojim, a nielen mojim, ale našim spoločným cieľom spolu s mojim manželom Marekom na ďalšiu sezónu, je obhájenie titulu majstra SR v slalome a prekonanie svojich doterajších časov a výsledkov.

Dlhodobé ciele/Vysnívané plány

            Pre mňa je najväčším snom zúčastniť sa na niektorom z driftérskych pretekov seriálu Queen of Europe a prekonať tak doteraz neprekročené hranice mojich možností. Všetky tieto „vysnívané“ plány a preteky by som chcela absolvovať na vysnívanom BMW M3 a verím, že sa mi to všetko podarí čoskoro dosiahnuť.

Iné zaujímavosti

            Okrem kariéry pretekára som sa vydala v otcových stopách na cestu inštruktorky v autoškole, ktorú spoločne ťaháme s mojim manželom. Popri všetkých povinnostiach a starostiach som šťastnou matkou 3 krásnych a zdravých detí, ktoré mi vo všetkom pomáhajú a podporujú ma v mojej pretekárskej kariére.

TOPlist